בלוג בית הספר למשפטים בסאות’ווסטרן מבהירים פרופסור לדיני ספורט ג’ף בירן

מאת מתיו ג’יי דאונן ’20
בידור פעימה

מיומנותו של פרופסור בירן הודגשה בשני מאמרים שפורסמו לאחרונה ב- Sports Laticition Alert, אאוטלט דיני ספורט מבוסס מנויים.

מסע דיני הספורט של פרופסור בירן החל בשנת 1980 כאשר ג’רזי סטאד רן נשכר בתפקיד משרד החזית ברמת הכניסה על ידי ריידרס אוקלנד. בשנת 1981 הוא עבד במשפט בו היה מעורב ה- NFL, Raiders ועדת הקולוסאום לזכר לוס אנג’לס. הניסיון של פרופסור בירן בעבודה עם עורכי הדין המשפיעים של לסקי, ג’וזף ל. אליוטו ומקס בלכר עורר את רצונו להמשיך בחינוך משפטי. פרופסור בירן למד באומנות בסאות’ווסטרן בערבים תוך כדי עבד במשרה מלאה עם היועץ החיצוני של הצוות. הוא התפאר בניסיון רב באולם בית המשפט עם סיום הלימודים מאשר מרבית עורכי הדין עושים בעשרות שנים. לאחר מכן, בשנת 1985, הוא הפך לעורך הדין ג’רזי ספורטינג בראגה הראשון של ריידר אי פעם והועלה ליועץ כללי לאחר 12 שנות שירות ייעודי לארגון.

אחד מהכתבי העת האחרונים של פרופסור בירן כלל את הנושא השנוי במחלוקת של שחקני NFL לשעבר שקיבלו פיצויים של עובדי המדינה בגין פציעותיהם המשמעותיות שסבלו בעת ששיחקו בארגונים ממלכתיים. רוב מכריע של השחקנים לשעבר מוצאים את עצמם כמעט משותקים, או סובלים מפגיעות מוחיות טראומטיות המשנות את חיי היומיום שלהם במידה שלא ניתן להעלות על הדעת. השחקנים לרוע המזל בעמדה זו אינם מסוגלים נפשית ופיזית לעבוד או לנהל חיים נורמליים, מכריחים אותם, מתוך ייאוש, לחפש פיצויים.

התקופת התקופתית של פרופסור בירן מסבירה ללא רבב את קרב השיפוט בין תוכניות פיצויים של עובדי המדינה, שחקנים וארגונים פוטנציאליים שלהם. המאמר מתאר את המחלוקת החוקית בין נגן ה- NFL לשעבר לבין יליד לוס אנג’לס, לארי טריפלט לבין אינדיאנפוליס קולטס. פרופסור בירן ניסח את הניתוח המורכב של בית המשפט על חוזהו של לארי טריפלט כדי לקבוע אם מדינת קליפורניה הייתה סמכות שיפוט בפרשת טראומה זו שסבלו פציעות בעת ששיחק אצל הקולט. צדדים מנוגדים חולקו אם החוזים משא ומתן, ניסוח או חתימה בפועל יצרו סמכות שיפוט בנושא. בסופו של דבר פרופסור בירן מציין כי היכן שנחתם ההסכם בפועל, קובע איזו מדינה סמכות שיפוט, לא לוקחים בחשבון משא ומתן קודם או ניסוח.

במאבק מתמשך על זכויות שחקנים, פרופסור בירן סוגר את כתבי העת הזה עם הצהרת “אחד תוהה כמה מקרים דומים ממתכים זה עתה עיקלו על ידי חוות הדעת שפורסמה טריפלט.” כמה שחקנים המחפשים פיצויים בניסיון לנהל חיים נורמליים, זה עתה נותרו בחושך בעיצומה של החלטה זו? ”

כתב העת השני של פרופסור בירן כלל את ערעורו של אנסלמו נ ‘גרוסמונט-קויאמקה מחוז המכללות הקהילתיות ומהווה מורף של דיני ספורט ודיני נזיקין במכללות. פרופסור בירן תיאר את הנושאים המתעוררים כאשר שחקן אורח סובל מפציעה במהלך משחק בגלל תנאי שדה לא מספקים. הוא הביע את זעם על קביעתו של בית משפט קמא כי צוות ביתי מחוסן מטענות של צוות אורח ומפרט ג’רזי ראסינג קלוב בבירור את הגורמים המיושמים על ידי בית המשפט לערעורים בגין עליית פעולה. התיק הוארך למשפט כשהוא מחזיק בכך שאוניברסיטאות חובות על הטיפול הראוי למשתתפים ביקור.

כל עוד סוגיות שנויות במחלוקת הכוללות ספורט וחוק ימשיכו להתעורר, אתה יכול להבטיח שפרופסור בירן יציג את הידע והכישורים שלו בתחום המשחק.

כאשר לא כותב להתראות על התדיינות משפטית בספורט, ניתן למצוא פרופסור בירן לאורך כל הקיץ שמקרין את חוכמתו על סטודנטים בדרום -מערב תוך כדי לימוד דיני ספורט. הקורס מכסה את הגופים המנהלים של ענף הספורט, יחד עם דיני עבודה, דיני חוזים, תחרות או חוק ההגבלים העסקיים ומכסה סוגיות שיעלו בתוך ארגונים מקצועיים כמו NFL, NBA, NFL, MLA ו- UFC וכו ‘.

לחץ כאן למידע נוסף על קורס דיני הספורט של פרופסור בירן.

את הפוסט המקורי כפי שהופיע בבלוג ניתן למצוא כאן:

שתף זאת:
פייסבוק
טוויטר
אימייל

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *